Anna

 • nazwa projektu: Dom Anna
 • pakiet: EKO PLUS

Z dala od cywilizacji, nad jeziorem, w miejscowości Złotów wybudowany został dom Anna. Prace trwały od stycznia do maja 2011r. Ten jednorodzinny budynek składa się z dwóch różnych lokali mieszkalnych, każdy rozplanowano na parterze i poddaszu. Inwestor wybrał zakres wykończenia EkoPlus, uzupełniony dodatkowo o instalacje z kotłownią.

Kronika budowy

Zobaczmy reportaż z krótkiej, zaledwie kilkutygodniowej budowy

 • 1

  Nie udało się nam zdążyć z aparatem na początek budowy. W pierwszych dniach maja jedynie poddasze pozostawało w fazie, pozwalającej uchwycić kilka konstrukcyjnych szczegółów. Widać więźbę dachu usztywnioną wiatrownicami z metalowej taśmy i pokrytą folia wstępnego krycia. Jętki – belki stropu nad poddaszem czekają na zamkniecie od spodu sufitem i ocieplenie.

 • 2

  Otwory okienne zamknięto stolarką PCW. Ściany parteru wykańczane są na sucho płytami gipsowo-kartonowymi. Przygotowano do montażu grzejniki. Powstają wylewki pod posadzki w kolejnych pomieszczeniach. Wyjście na przyszły balkon zostało ocieplone i ofasowane blachą.

 • 3

  W końcu maja ściany szczytowe pokryte już były deską elewacyjną, pomalowaną na kolor podbitki dachu i zharmonizowaną z odcieniem stolarki okiennej (orzech). Naturalna kolorystyka idealnie wpisuje budynek w leśny pejzaż.

 • 4

  Dach przygotowany do pokrycia i już wykończony grafitową dachówką Braas. Na nasłonecznionej połaci zamontowano solary wspomagające piec elektryczny w zasilaniu ogrzewania podłogowego większego z dwóch lokali Anny. Pogoda sprzyja ostatnim pracom, wietrzeniu i przymiarce do wypoczynku na przyszłym tarasie.

powered by Quick.Cms projekt grafiQa