Lasowiak

 • nazwa projektu: Dom Lasowiak

Lasowiak to rodzynek w ofercie Archetonu: dom jednorodzinny z funkcją usług agroturystycznych. Tym razem powstał w Pęcicach Małych, rzut kamieniem na południowy zachód od Warszawy. Ładna, spokojna okolica, zalew na Utracie, bliskość sanatorium w Komorowie - to magnes dla mieszkańców stolicy szukających wytchnienia, ale nieprzepadających za dalekimi eskapadami w głąb ... prowincji.

Lasowiaka w Pęcicach wykonaliśmy w zakresie Ekopremium czyli od fundamentu do stanu deweloperskiego. Od oryginalnego projektu z katalogu różnią go lukarny w dachu, które zastąpiły okna połaciowe. Budynek wyposażony zostanie w kolektory słoneczne, oraz w kominek z płaszczem wodnym.

Kronika budowy

Zobaczmy reportaż z krótkiej, zaledwie kilkutygodniowej budowy

 • 1

  Moduły ścienne Lasowiaka powstają i są składowane w hali produkcyjnej. Zielony kolor elementów jest znakiem prawidłowej impregnacji zabezpieczającej drewno przed korozją biologiczną. Puste, na razie, otwory okienne zamknięte zostaną po montażu bryły stolarką firmy Drutex w dwustronnej okleinie (orzech).

 • 2

  Podczas gdy w hali powstawały gotowe elementy ścian, na działce w Pęcicach wylane zostały fundamenty i konstrukcja podłogi na gruncie. Zachowanie istniejących drzew to duży plus dla agroturystycznej inwestycji, ale i ogromne wyzwanie dla organizacji pracy na placu budowy.

 • 3

  Po przywiezieniu ładunku z hali wystarczy dźwig, kilku zręcznych monterów, precyzja i dobra pogoda, aby złożyć spory budynek (ponad 1000m3 kubatury i 232m2 powierzchni użytkowej) w całość zaledwie w kilka dni.

 • 4

  Czarna cementowa dachówka Monier oraz czarne orynnowanie PVC Galeco wykończą sążnisty dach Lasowiaka mieszczący pokoje gościnne z łazienkami. Na elewacji pojawią się jeszcze elementy drewnianej sztukaterii, a pod okapem podbitka – wszystko zharmonizowane z orzechową stolarką drzwi i okien ze szprosami.

 • 5

  W tym dużym pomieszczeniu agroturystyczni goście będą mogli sami przygotowywać posiłki. Duże drzwi balkonowe prowadzą wprost na taras i dalej do starego sadu - idealnego miejsca na grilla.

 • 6

  Bielone ściany i drewniane detale sprawiły, że budynek wygląda, jakby stał w tym sielskim pejzażu od dziesiątek lat. Złudzenie będzie pełne, kiedy latem zakwitną rzędy wyniosłych, kolorowych malw.

powered by Quick.Cms projekt grafiQa