Majka Mini

 • nazwa projektu: Dom Majka Mini
 • pakiet: EKO PLUS

Majka była jedną z pierwszych naszych realizacji. Teraz pokazujemy Majkę Mini, którą zbudowaliśmy w 2013 r. na obrzeżach Kielc. Ten domek jednorodzinny z użytkowym poddaszem jest jeszcze mniejszy (81 m2) od Mai ale zaprojektowany tak starannie, że wcale tego nie widać!

Kronika budowy

Zobaczmy reportaż z krótkiej, zaledwie kilkutygodniowej budowy

 • 1

  Fundamenty wykonane zostały w zakresie własnym przez Inwestora w listopadzie 2012 r. Stan zero pokazuje różnice poziomów między częścią mieszkalną i garażem. Widać stopy pod słupki zadaszenia nad tarasem ogrodowym i wypusty kanalizacji w płycie podłogi na gruncie.

 • 2

  W lutym 2013r. na zmontowanych elementach ścian parteru ułożono belki stropu i balkonu, a wyżej dźwig ponownie przenosił gotowe części ścian poddasza. Na ściance kolankowej położono murłaty pod konstrukcję dachu. Bryła części mieszkalnej powstała zaledwie w 3 dni!

 • 3

  Część garażowa, na życzenie Klienta, skonstruowana została inaczej. Wykonano ją w pierwszych dniach marca 2013r. z pojedynczych elementów szkieletu. Pokryta tak, jak cały budynek, ciemnoczerwoną dachówką celtycką Braas, zostanie wykończona później, w zakresie własnym, przez Inwestora.

 • 4

  Dach pulpitowy nad garażem zmieniono, wg potrzeb Inwestora, na dwuspadowy, aby wykorzystać poddasze, Tu widać dokładnie, jak wygląda szkielet drewniany jeszcze przed wypełnieniem izolacją termiczną i zamknięciem go poszyciem z płyt drewnopochodnych.

 • 5

  Oto dwa znaki rozpoznawcze Majki: trójkątna lukarna nad daszkiem wejścia i ośmioboczny ryzalit jadalni. Otwory okienne na razie zabezpieczono płytami OSB.

 • 6

  W czerwcu 2013, ocieplona 15 cm styropianu z tynkiem silikonowym, Majka Mini została ukończona. Otwory okienne wypełnia stolarka PVC Drutex. Dach odwadniają rynny Galeco zharmonizowane z dachówką. Drewniana podbitka dachu i drzwi CAL nawiązują do ramiaków okien ( dwukolorowe: złoty dąb na zewnątrz, białe wewnątrz złote szprosy).

powered by Quick.Cms projekt grafiQa